Të paktën 25 persona kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes së dy varkave në një lumë në pjesën qendrore të Bangladeshit.

Varka, me të paktën 30 pasagjerë, u përplas me një tjetër mjet lundrues në Padma, pranë qytetit Shibchar.

Autoritetet arritën të shpëtonin 5 persona, ndërkohë vijojnë kërkimet për persona të tjerë të mbijetuar.

Aksidentet ujore në Bangladesh, janë shumë të zakonshme, pasi mijëra njerëzit çdo ditë përdorin varkat për kalimin e lumenjve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb