Të paktën 150 persona kanë mbetur të lënduar nga përplasja e trenit në stacionin Montcada i Reixac në rajonin e Barcelonës. Autoritetet në Spanjë bëjnë me doje se shumica e të plagosurve janë të mitur, ndërsa tre prej tyre janë dërguar në spital.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, ndërsa ende nuk dihen shkaqet për këtë aksident të ndodhur.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: