Një aksident i dyfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën transballkanike ku një automjet tip Wolkswagen Touareg ka goditur një Peugeot me portobagazh.

Goditja ndaj makinës familjare ka qenë aq shumë e fortë sa ajo ka dalë nga rruga dhe ka goditur një shtyllë ndriçimi. Dy persona kanë mbërritur në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa policia po heton shkakun e aksidentit.

Drejtuesi i Touaregut, i identifikuar si shtetasi Arlind Lagji, pak momente përpara se të shkaktonte këtë aksident në rrugën transballkanike ka aksidentuar një grua, e cila ndodhet në spital në gjendje të mirë shëndetesore.

Mësohet se drejtuesi i mjetit është munduar të largohet me shpejtësi nga vendi ngjarjes ndaj ka shkaktuar aksidentin e dytë.

Rruga transballkanike është ndër më problematiket në Shqipëri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: