Tragjedia e ndodhur në Greqi ka preku mbarë opinioni publik. Babai i një 28-vjeçareje që rezulton e zhdukur, ka prekur zemrat pasi ai është shprehur se i ka humbur të gjitha shpresat për ta gjetur të gjallë.

Ai ka deklaruar se po pret vetëm për ta marrë në kuti të copëtuar.

“Nuk ka asnjë përditësim, jemi në pritje. Kam hequr dorë nga shpresa për ta gjetur të gjallë, pres ta marr copa-copa… Ne dhamë mostra të ADN-së dhe tani presim të na thërrasë policia. Nuk ja uroj as armikut tim më të keq këtë ndjesi”, u shpreh i ati i saj.

28-vjeçarja Elpida studionte në degën e Inxhinierisë së Ndërtimit në Patra dhe kishte kaluar në degën e Arkitekturës në Selanik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb