Një futbollist armen 22-vjeçar raportohet se ka humbur jetën si pasojë e luftimeve në rajonin e Nagorno-Karabakh. Lajmi i trishtë është bërë i ditur nga klubi i tij.

“Liparit Dashtoyan vdiq në krye të betejës së luftimeve të përgjakshme midis forcave armene dhe azerbajxhanase. Dashtoyan ka hyrë në listën e heronjve që kanë dhënë jetën e tyre për vendin. Pushofsh në paqe, ushtar”, thuhej në njoftimin e klubit.

Futbollisti 22 vjeçar ka veshur fanellën e Alashkter-2 mes 2014 e 2019, ndërsa sot ka humbur jetën, duke iu shtuar 223 ushtarëve armenë të vrarë në luftime që nga 27 shtatori, sipas asaj që bëjnë të ditur autoritetet e Nagorno Karabakh.

 640 0 5f7c30ae1e8e8
640 0 5f7c30ae1e8e8

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb