Protesta të reja po organizohen sot në shumë zona të Greqisë pas tragjedisë së Tempes.

Konkretisht, protestat do të zhvillohen në Athinë, Selanik dhe qytete të tjera. Në tubimin qendror, i cili do të mbahet në orën 11:00, në Sintagmë, janë ftuar edhe sindikatat e hekurudhave.

Në mobilizim marrin pjesë edhe punëtorët e metrosë me një grevë të paralajmëruar për sot.

Trenat do të lëvizin vetëm nga ora 9 e mëngjesit deri në 16:00 për të transportuar protestuesit.

Në orën 11:30 do të mbahet miting edhe në Selanik. Duhet theksuar se tubime të ngjashme janë thirrur edhe në qytete të tjera.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: