Pas një sërë përleshjesh të dhunshme në kufi, të cilat lanë 41 të plagosur midis protestuesve palestinezë dhe një roje kufitare izraelite në gjendje të rëndë, Izraeli sulmoi vendqëndrimet e Hamasit në Rripin e Gazës.

Ky fakt është bërë i ditur nga zëdhënësi ushtarak.

Sipas tij katër depot e magazinimit dhe prodhimit të armëve të Hamasit janë vënë nën kontroll.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: