Dy persona humbën jetën në përleshjen që shpërtheu në kampin e refugjatëve palestinezë në Liban dhe disa të tjerë u plagosën.

Sipas lajmeve në agjencinë zyrtare libaneze NNA, vazhduan gjatë gjithë ditës përleshjet e armatosura që filluan dje në mëngjes në kampin e refugjatëve Reshidiyye, ku palestinezët qëndrojnë në qytetin Sur në jug të vendit.

Në përleshjet në të cilat u përdorën armë dhe raketa, 2 persona humbën jetën dhe disa të tjerë u plagosën.

Pas përleshjeve në kampin e refugjatëve Reshidiye, rajoni tani është i qetë.

Sipas të dhënave të Kombeve të Bashkuara, rreth gjysmë milioni njerëz jetojnë në 12 kampe të refugjatëve palestinezë në Liban. Ndërkohë, siguria e kampeve garantohet nga grupet palestineze.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb