ELBASAN

Reshjet e mëdha të shiut kanë sjellë problematika dhe në qarkun e Elbasanit.

Raportohet se përroi i Xibrakës ka prurje jashtëzakonisht të mëdha dhe ka dalë nga shtrati duke përmbytur një segment të rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan.

Ndërkohë edhe një përrua malor në Gjinar të Elbasanit ka dalë nga shtrati duke përmbytur një rrugë automobilistike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb