Pas disa vitesh me shifra në rënie të shikueshmërisë, Akademia ishte e dëshpëruar për më shumë njerëz për të parë Oscars 2022.

Ata provuan të gjitha llojet e mënyrave për të rritur vlerësimet – yje të mëdhenj, performanca të drejtpërdrejta, mikpritës karizmatikë, një kategori të re dhe reduktim të kategorive artizanale në pikat kryesore.

Por në këtë rast, një humorist që tregonte një shaka dhe reagimi i tërbuar i një aktori të njohur të Hollivudit ndaj tij do të ishte përfundimisht ajo që tërhoqi vëmendjen e botës.

Akademia donte njerëz që të “shqyenin” sytë. Tani i ka marrë.

Pritej gjerësisht që Will Smith të fitonte Oscar-in e tij të parë në ceremoninë e së dielës, për performancën e tij si babai i vendosur i Venusit dhe Serena Williams në King Richard. Ajo që nuk pritej, megjithatë, ishte se ai do të hynte në historinë e Oscars për një arsye krejtësisht të ndryshme.

Ceremonitë e çmimeve janë ambiente perfekte për momente të çmendura. Mendoni që Kanye sulmoi skenën e MTV Awards gjatë fjalimit të Taylor Sëift; fituesi i gabuar i fotografisë më të mirë që shpallet në Oscar 2017; apo politikanë që u derdhin pije mbi britanikët.

Por është e vështirë të kujtosh një moment më tronditës dhe më të dhunshëm sesa Will Smith që godet Chris Rock-ut, një klip i cili tashmë është parë qindra miliona herë në hapësirën e vetëm disa orësh.

Rebel Wilson hodhi poshtë faktin se Smith nuk ishte i pranishëm për të marrë çmimin e tij për aktorin më të mirë kur ajo priti Bafta Film Awards në Londër në fillim të këtij muaji.

“Will Smith fitoi për Mbretin Richard, por mendova se performanca e tij më e mirë gjatë vitit të kaluar ishte të ishte mirë me të gjithë të dashurit e gruas së tij”, tha ajo me shaka nga skena, duke iu referuar marrëdhënies në dukje të hapur të çiftit.

Pas një gulçimi të dëgjueshëm nga turma, komiku australian shtoi: “Çfarë? Hajde, ai nuk u shfaq.”

Will dhe Jada Pinkett Smith, të cilët janë të martuar prej 25 vitesh, kanë folur më parë publikisht për romancat e tyre jashtëmartesore.

Gjatë një episodi të vitit 2020 të emisionit chat të Jada-s në SHBA Red Table Talk, çifti u ul për të adresuar spekulimet publike për një lidhje të dukshme që Jada kishte pasur me këngëtarin R&B, August Alsina.

“Kam hyrë në një lloj tjetër ngatërrese me Augustin”, pranoi ajo gjatë diskutimit, duke konfirmuar se ajo dhe Will ishin “të ndarë, miqësisht” në atë kohë.

“Një ngatërresë?” Uilli u përgjigj me një vetull të ngritur.

“Një marrëdhënie”, sqaroi ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: