Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve në Veri të Kosovës.

Idrizi është shprehur se PDIU dënon me forcë sulmin terrorist ku mbeti i vrarë një efektiv i policisë së Kosovës dhe u plagos një tjetër.

Ai i vijoi duke i bërë thirrje institucioneve shqiptare të jenë në kontakt dhe në mbështetje të Kosovës në këtë periudhë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb