Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja në Novoselë, ku u qëllua me armë në drejtim të një lokali. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:30, në fshatin Poro.

Gazetari Enrik Mehmeti raporton për ‘BalkanWeb’ se persona të maskuar, ende të paidentifikuar kanë hapur zjarr ndaj lokalit në pronësi të Gjergji Nasit. Nga pamjet e siguruara nga “BalkanWeb” shihet se ne derën e lokalit ka shenja të mbi 20 plumbave.

 

 

Ky i fundit kishte qenë prej kohësh në emigrim. Nga të shtënat me armë zjarri nuk ka pasur të lënduar, ndërsa policia ka nisur hetimet.

 

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: