Louis Cole është ndoshta turisti më i lumtur në botë dhe personi që më së lehti fiton para për të jetuar. Ai e kalon jetën duke udhëtuar anembanë botës dhe për çdo rast dokumenton përvojat e kaluara.
Arsyeja është shumë e thjeshtë, 31-vjeçari e shpenzon gjithë vitin duke udhëtuar, ndërsa aventurat e tij i dokumenton në Instagram dhe në YouTube, “Fun for Louis”
Pjesa më e mirë e tregimit është se ai nuk e fut dorën në xhep. Pesëdhjetë për qind të shpenzimeve të tij i mbulojnë sponsorët, ndërsa gjysma tjetër vjen nga reklama që gjenden në kanalin e tij në YouTube. Louis nuk është një turist i zakonshëm, por një lloj nomadi dhe studiuesi. Ai ka mbi një milion ndjekës në YouTube, 800 mijë në Instagram dhe rreth 500 mijë në Twitter
(er.cu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: