Më shumë se pesë orë negociata i janë dashur forcave RENEA të specializuara për bindur 31-vjeçarin nga Fieri që të ulë armën, me të cilën kërcënonte se do vetëvritej.

Rreth orës 03:25 të ditës së sotme policia e Fierit bën me dije se ai është dorëzuar falë negociatave me të, ndërsa iu sekuestra automatiku dhe një gëzhojë.

Policia sakaq e shoqëroi për sqarimin e rrethanave dhe kryerjen e veprime të mëtejshme hetimore.

Kujtojmë që mbrëmjen e së shtunës rreth orës 22:50 i riu ka shkuar në oborrin e banesës së vjehrrit të tij i armatosur dhe kërcënononte se do të vetëvritej. Në vendngjarje shkuan menjëherë shërbimet e policisë, të cilët negociuan me të. Të paqarta mbeten ende shkaqet e këtij veprimi.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb