TIRANË

Kryeministri Rama ka publikuar fotot e 5 respiratorëve të rinj tek spitali COVID-2 pjesë e financimit të qeverisë për 54 respiratorë.

Rama thotë se respiratorët e rinj do të forcojnë rezervat e kapaciteteve mjekësore për terapinë intensive në luftën ndaj COVID-29.

 

STATUSI I EDI RAMËS

?5 RESPIRATORËT E TJERË, TË MBËRRITUR NË SPITALIN UNIVERSITAR “SHEFQET NDROQI”, PJESË E FINANCIMIT TË QEVERISË SHQIPTARE PREJ 54 RESPIRATORËSH TË RINJ, QË DO TË FORCOJNË REZERVËN E KAPACITETEVE TONA PËR TERAPINË INTENSIVE NË PËRBALLJEN ME COVID-19

#FORCA

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb