Nesër do të jetë finalja e 300 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike. Gjithë sytë janë nga atletja shqiptare Luiza Gega, e cila do të konkurrojë për herë të parë një finale të tillë. Për të ulur disi ankthin, vetë Gega shkruan:

POSTIMI I GEGËS

“5 vite më parë dhe pikërisht në Olimpiadën time të parë (Rio 2016) kam qenë duke qarë, sepse isha e dëmtuar në tendinë dhe nuk mund të vrapoja.

Por ja ku jam sot, pas 5 vitesh, duke realizuar ëndrrën time si finaliste olimpike dhe duke vrapuar me vajzat më të shpejta të botës. Se di si do të ishte jeta ime pa këtë adrenalinë.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luiza Gega (@luizagega)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb