AUSTRALI

Një peshkatar australian ka kapur një krijesë të çuditshme deti, pa sy, me dhëmbë të mprehtë, dhe një pamje vërtet prehistorike. Peshkatari Andrew Rose u shpreh se peshku “përbindësh”, që ai nxorri nga lumi Mary në Territorin Verior të Australisë, dukej si diçka që ai e ka parë vetëm në filma.

Rose, i shoqëruar nga një mik arriti t’i bëjë disa fotografi krijesës para se ta lironte sërish në ujë. Ata ndanë edhe foto të krijesës në rrjetin social ‘Facebook’. Fotoja pati mjaft reagime, të shumtë ishin ata përdorues që spekuluan sesi do të ishte një përballje e fëmijëve me një përbindësh të tillë.

51968953 1248976025277829 4268334886697304064 N
51968953 1248976025277829 4268334886697304064 N

Grant shpjegoi se kjo familje peshqish me sy të zhvilluar keq dhe shpeshherë të mbuluara me lëkurë, që jetojnë në ujë të turbullt dhe shpeshherë mbështetën në prekje për të kapur prenë.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb