Një aeroplan i vogël ka bërë një ulje emergjente në autostradën ndërshtetërore në veri të San Diegos, duke lënduar disa njerëz dhe shkaktuar avari në trafik. Piper PA-32 me një motor të vetëm kishte probleme mekanike pasi u ngrit nga Aeroporti Ekzekutiv Montgomery-Gibbs dhe po përpiqej të ulej në një fushë aty pranë, por në vend të kësaj zbriti në korsitë në jug të Interstate 5 pranë Del Mar menjëherë pas mesditës, thanë autoritetet.

Ai kapi goditi disa vetura në autostradë dhe u ul pjesërisht në ndarësin qendror, shkruan sandiegotribune.

Dy persona u dërguan në spital për trajtimin e lëndimeve të lehta, përfshirë prerje të lehta nga xhami i thyer. Dy personat në bordin e aeroplanit duket se ishin të padëmtuar.

Një pjesë e krahut të djathtë të aeroplanit u këput dhe u vendos në pjesën e pasme të një SUV Audi.

Autostrada u mbyll për më shumë se katër orë derisa një derdhje e vogël e karburantit u pastrua dhe aeroplani u tërhoq.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb