Nuk mund të shkonte më keq se aq nisja e sezonit futbollistik për mbrojtësin e Everton, Ben Godfrey. Lojtari anglez la fushën pas 18 minutash lojë ndaj Chelseat për shkak të një dëmtimi horror, teksa këtë të hënë fjalën e vet e kanë thënë ekzaminimet mjekësore.

Në bazë të asaj që thuhet, Godrey do nuk do mund të kontribojë për Everton në 3 muajt e radhës. Trajneri Lampard merr kështu lajmin e keq dhe duhet të mendojë për zëvendësuesin.

Klubi nga Liverpool synon që të hedhë pas shpine sezonin e dobët 2021/2022.

Uuuuuu
Uuuuuu

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: