Në një komunikim me Skype me News 24, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi se bota tani që flasim po përjeton pikun e koronavirusit, ndërsa në fund të prillit dhe në fillim të majit do të ketë ulje të rasteve të prekura nga ky virus.

“Unë medoj që edhe në nivel botëror jemi duke shkuar drejt kurbës së sheshtë me një tendencë pa kthim, që thyrje të fortë do të kishte fundin e prillit dhe fillimin e majit”,- tha Vasili.

Por ai shtoi se: “Amerika bën diferencë nga Europa se akoma nuk ka Kpur pikun. Besoj që bota brenda dy javësh do ketë ulje, pjesën superkritike e ka kalur. Sjellja e virusit ka treguar të njejtën mënyrë në disa vende të ndryshme”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: