TIRANË

Ish-kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasil duke komentuar situatën politike dhe zgjedhjet lokale thotë se kryeministri Edi Rama ka vulosur përfundimisht Partinë Socialiste me njollën e zezë të monizmit.

Me një shënim në “Facebook”, Vasili thekson se kryeministri sot i ka kundër të gjithë shqiptarët. Ai thekson se kjo damkë moniste dhe  antidemokratike nuk do t’i hiqet asnjëherë kryeministrit dhe partisë që ai drejton.

Postimi i Vasilit:

Edi Rama e vulos pa kthim PS-në me njollen e zeze te monizmit. Edi Rama sot i ka kunder te gjithe shqiptaret me monizmin e tij. Shqiptaret edhe ne fundin e viteve 90 ishin te gjithe bashke kunder monizmit. Votimi ne vitin 1992 ishte nje plebishit trondites kunder monizmit dhe nuk ishte thjesht nje votim per nje parti politike. Sot kriminalizimi i qeverisjes si kurre me pare ne Shqiperi i mbeshtetur ne njeren kembe tek kriminelet dhe nga ana tjeter tek trafikantet ka vetem nje rezultat,monizmin.

Eshte shume e qarte por edhe shume e thjeshte,Pluralizmi pra demokracia zbulon nxjerr sheshit menjehere gjithshka qe shqeteson,demton dhe trondit vendin,ndersa monizmi te izoloje njerezit dhe tu mbylle gojen

Monizmi eshte pasoja e pashmangshme e kriminalizimit te Edi Rames. Edi Rama me monizmin e tij si nje tentative e vdekur,qe pa nisur ende, sot e shpejtoi ne menyre marramendese fundin e tij. Fronti qytetar kunder Edi Rames eshte sot me i gjere se kurre sepse ka nje pike ku te gjithe shqiptaret bashkohen qe eshte urrejtja ndaj monizmit.

Askush nuk e mbeshtet monizmin. Te gjithe kishin menduar se e kishin mbyllur nje here e pergjithmone faqen e zeze te monizmit ne Shqiperi. Partia Socialiste pas viteve 90 beri gjithshka qe te harrohej e shkuara e saj moniste,bile shpesh ankohej se kjo ishte nje akuze e padrejte qe i behej asaj.

Sot Edi Rama dhe PS u damkosen perfundimisht si nje parti moniste,antieuropiane dhe antidemokratike. Kjo damke tashme nuk do tu hiqet kurre, sepse perseritja sot pas afer 30 vjetesh do te thote qarte, qe gjithshka kane thene ka qene nje mashtrim i lig kundra popullit dhe ata kurre nuk jane cliruar nga monizmi qe ka qene dhe mbetet endrra e tyre. Monizmi qe i shkaterroi shqiptaret, i varferoi ne menyre tragjike,,i izoloi,i depersonalizoi eshte e vetmja pike ku shqiptaret jane te gjithe bashke si nje shumice gjigande kunder tij. Fundi i monizmit te Edi Rames eshte i pashmangshem,por shume e rende eshte dhe do te jete fatura e padrejte qe po paguajne shqiptaret per faj te tij.

Ndaj koha nuk pret,koha eshte sot.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: