Nga: ZONJA KATERINA

3 filxhanë miell, 1 ½ filxhan ujë, 1 tufë nenexhik, 1 lugë raki, Kripë , Vaj për skuqje

Trazojmë mirë të gjithë përbërësit në një enë. E lemë më pas brumin për rreth 20 minuta të pushojë dhe më pas i skuqim petullat në një tigan me pak vaj.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb