Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka reaguar ashpër ndaj lajmit të REL se Serbia do të ndalë fushatën e mosnjohjes ndaj Kosovës.

Daçiç tha se Serbia nuk është ndalur dhe as do të ndalet derisa të ndalohet fushata për njohjen e Kosovës.

 

“Serbia nuk e ka ndalur fushatën për tërheqjen e njohjeve dhe as nuk do të ndalet nëse të gjithë të tjerët nuk ndalojnë fushatën për njohjen e të ashtuquajturës Kosovë”, theksoi Daçiq për median serbe Tanjugun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb