Recete nga znj Eneida
Përbërësit

Per brumin: 
12 gr maja
150 qumesht te vaket
150 ml uje te vaket
1 luge kripe
1/2 luge sheqer
 Afersisht 600 gr miell
Salcë domate
Djath gouda
Proshutë

Përgatitja
Bashkojmë ujin me qumeshtin dhe shtojme majane. Shtojme miellin, kripen dhe shqerin dhe ngjeshim brumin. E lëmë të vijë 40min dhe hapim një petë. Shtrojmë salcën, proshutën dhe djathin gouda. I japim formën e rolesë, dhe i presim. Copat i vendosim në tavë, i spërkatim me vaj dhe e pjekim në 200 gradë për 30- 35 minuta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: