Aventura e Brazilit në Kupën e Botës përfundoi në fazën çerekfinale. Shumë tifozë mendonin se kishte arhdur koha që Selecciao të triumfonte, por nuk mendoi kështu Kroacia, e cila e eliminoi pas penalltive.

Menjëherë pas vërshëllimës finale të arbitrit, Neymar nuk është përmbajtur dot, duke shpërthyer në lot. Kamerat kanë fokusuar një nga futbollistët më të mirë në botë në gjendje emocionale jo të duhur dhe për ngushëllim nuk ka munguar mbështetja e shokëve të skuadrës.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: