SHKODER

Protestat e studentëve për më shumë se një javë kanë prodhuar shumë parrudha pikante, ndërsa të gjithë të rinjtë janë në pritje të plotësimit të 8 kërkesave të tyre, drejtuar qeverisë. E mes shumë fotove pikante që vijnë në redaksinë tonë, spikasin ato të studentëve të Shkodrës.

“Nana m’tha s’du nuse që pranon negociatat. Ishalla m’del rrisku në protestë”, apo dhe një tjetër pankartë “Po qe se profesori të kërkon pare, dije se je në universitete shqiptare”.

Kujtojmë se studentët kanë parashtruar 8 kërkesa Ministrisë së Arsimit, që sipas tyre janë të
panegociueshme.

  • foto galeri
  • foto galeri

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: