Fluks emigrantësh që kthehen në atdhe nga pika kufitare e Kapshticës dhe e Qafë Thanës.

Mësohet se dje në vendin tonë përmes Kapshticës kanë hyrë 6203 shtetas dhe kanë dalë 3423. Ndërkohë, në Qafë-Thanë, kanë hyrë 4992 dhe kanë dalë 3288 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Aktualisht në Kapshticë po punohet me 4 sportele në hyrje dhe 4 në dalje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb