Nga Zonja Katerina
Përbërësit

500 gr kuinoa miell, 700 gr presh, 150 gr djathë, 2-3 kokrra vezë, 1 ls pluhur pjekës, 1 filxhan hirë djathi, 1 filxhan ujë, 2 lgj gjalpë
2-3 lgj vaj ulliri, Kripë, piper, Majdanoz, koper, nenexhik.

Pergatitja

Kaurdisim preshin të grirë imët me pak vaj ulliri dhe gjalpë. Sapo të ulë vëllimin e rregullojmë me kripë dhe piper. Më pas e lemë të ftohet pak dhe e bashkojmë me të gjithë përbërësit e tjerë. E trazojmë mirë dhe e vendosim brumin e përgatitur në një tavë të lyer me pak yndyrë. Më pas e vendosim në furrë të piqet në temperaturën 180 gradë Celsius për 25 minuta.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: