Kjo është pjesëmarrja në protestën e sotme, të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha kundër vizitës së presidentit serb Aleksandar Vuçiç dhe “Open Balkan”. Pamjet me dron nga sipër tregojnë se pjesa më e madhe e protestuesve ishte vendosur në mes dy institucioneve kryesore, para Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit.

Një pjesë tjetër qëndronte pak metra me larg, në Bulevard, mes Kullave dhe Piramidës. Protesta ka nisur rreth orës 16:20, kur protestuesit dhe Berisha u nisën nga selia e PD drejt Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb