Është dorëzuar në Policinë e Tiranës biznesmeni Albert Allmuça, pas plagosjes me armë zjarri të ortakut të tij, Sino Llanaj, mëngjesin e sotëm.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se biznesmeni Allmuça është paraqitur në komisariat pas ngjarjes dhe ka thënë se nuk ka qenë i pranishëm, në momentin kur është plagosur Llanaj.

Nga ana e tij, 42-vjeçari i plagosur me dy plumba në këmbë i ka thënë policisë se autori i plagosjes është pikërisht Allmuça. Kujtojmë se dy biznesmenët Llanaj dhe Allmuça kishin prej kohësh konflikt për një pallat, të cilin kishin nisur ta ndërtonin bashkë, por që prej një viti kishte ngecur puna.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb