Si do të shkojnë planet tuaja dhe cila do të jetë shenja më e favorizuar e yjeve? Lexoni parashikimin e yjeve për “BalkanWeb” nga astrologu i njohur Jorgo Pulla.

DASHI
Të përgjithshmet: Ndikimi perfekt Astrologjik I kesaj jave eshte Hena e plote  ne aksin Akrep –Dem me date 12/11 pikerisht Hena e plot e kesajjave sjell ne mendje ceshte te se shkuares .Kjo javë do të jetë plot me veprime dhe intensitet dhe mbi të gjitha me ndikime positive per te ardhmen tuaj! Takimet shoqërore, pjesëmarrja në ceshtje te rendesishme biznesi , takime te ngrohta  me miqtë dhe shokët do të jenë në qendër të dëshirave tuaja dhe të jetës suaj. Çështjet që lidhen me çështjet familjare dhe çështjet e pazgjidhura me çështjet ligjore që më në fund përfundojnë dhe të gjitha ju japin kënaqësinë që meritoni!prandaj ne kete jave mbylleni nje here e mire me te kaluaren cdo problem qe  e keni akoma te hapur.
Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj sentimentale kohët e fundit jeni larguar nga partneri tuaj që do keni mundësi të rindezni flakën dhe ngrohtësinë e marrëdhënies tuaj. Një bised e rendesishme qe mund ta realizoni te Merkuren ose te Ejten  do t’ju afrojë më shumë dhe do të filloni një fillim të ri në udhëtimin e dashurisë te se ardhmes . Ju që jeni vetëm prisni të ndodhë diçka ndryshe në jetën tuaj … ndoshta koha ka ardhur, një person shumë i këndshëm dhe simpatik do të pushtojë jetën tuaj vini veshin fjaleve qe ju interesojne sepse keni mundesin shfrytezojeni per te miren tuaj !
Parashikimet profesionale: Ne kete jav ndikimi I Diellit me Merkurin ne krah te kundert  ne fillim te Henes se plote  tregon  qe eshte nje jave shumee mire dhe mjaft  positive  ku mund te zgjidhni cdo problem qe ka te bej me te kaluaren tuaj. Në punën tuaj është fakti që këto ditë do të ndjeheni se sa mirë dhe tëfortë jeni, pasi mundësitë e reja do të fitojnë vëmendjen tuaj në aspektin e bashkëpunimeve dhe propozimeve të reja. Një udhëtim biznesi do t’ju ndihmojë të shihni më qartë qëllimet tuaja dhe të shqyrtoni disa nga çështjet që keni vënë mënjanë deri tani. Ndërkohë, rritja e fitimeve tuaja do t’ju ndihmojë të rregulloni çështje të pazgjidhura që ju kanë shqetësuar.

DEMI
Të përgjithshmet:
Eshte java perfekte dhe me idealja per juve  per shenjen tuaj sepse e filloni javen me nje Hen te plote ne  shenjen tuaj ne nje kend qe ben dhe me Akrepin. Kjo javë fillon me planet e saj më të mira për ju. Shoqëria juaj, dinamizmi që që keni dhe karakteri janë pikat tuaja shumë të forta, të cilat do t’ju japin shumë mundësi për rrugëdalje, tubimet shoqërore me njerëzit që do t’ju ndihmojnë të përmbushni qëllimet tuaja. Nëse ka ndonjë ndryshim të vogël që mund të zhvillohet me njerëzit në mjedisin e familjes suaj, është një ide e mirë t’i leni pas dhe të mos largoheni. Ndërkohë daljet tuaja me miqtë dhe njohjet premtojnë shumë dhe surpriza të këndshme.
Parashikimet në dashuri: Ne kete jave  nuk perjashtohet te keni nje kthim ne dashuri me nje person nga e kaluara ku ka luajtur nje rol shume te rendesishem ne jeten tuaj .Ju që jeni në një marrëdhënie kohët e fundit keni ndjerë mjaft herë ndjenjën e pasigurisë, mirë është të shikoni gjërat brenda jush, të vendosni të bisedoni me i/e dashuren tuaj dhe të shprehni gjithçka që mbani përbrenda dhe ju shqetësojnë dhe do shihni se marrëdhënia juaj do të ringjallet eshte shume jav e mire per kesisoj gjerash.Ju që jeni vetëm dhe kërkoni emocione të forta, më të mirat po vijnë. Hyrja e një personi në jetën tuaj me siguri do të plotësojëdëshirat tuaja. Afërdita me Neptunin  me date 14  ju ben qe te bisedoni qart me personat qe ju interesojne juve , pasi dashuria do të jetë shumë e fortë brenda jush.
Parashikimet profesionale: Kohe e mire  per te mbyllur ceshtje me te shkuaren ne biznesin tuaj dhe keqkuptimet qe mund te keni apo keni pasur.Një udhëtim biznesi do t’ju japë mundësinë të takoni njerëz që do ju propozojnë një bashkëpunim dhe kjo është mirë të mendoni seriozisht, pasi fillimi i një plani të ri biznesi në afat të gjatë mund t’ju sjellë përfitime të rëndësishme ekonomike. Financat tuaja gjatë kësaj kohe do të bëjnë një përmirësim të ndjeshëm pasi keni rregulluar shumë nga plagët e së kaluarës, keni çdo arsye të buzëqeshni!

BINJAKËT

Të përgjithshmet: Me Henen e plot ne aksin (Akrep-Dem) qe sjell pune dhe dashuri ,kenaqesi ekonomi.Kjo javë do t’ju shpërblejë shumë, pasi veprimi juaj i pasur shoqëror do t’ju bëjë të ndiheni më shumë se kurrë të fortë, ndërkohë që gjëndja e hapur që ju karakterizon këto ditë do t’ju ndihmojë të jeni në kontakt me njerëz që do t’ju ndihmojnë shumë për të përfunduar planet dhe qëllimet tuaja.
Parashikimet në dashuri:Ne kete fillim jav do te ndihet mjaft aroma e se shkuares  meqense Dielli ndodhet ne krah  te Merkurit  ne momentin e Henes se plote,ndjenjat tuaja do të lëvizin në nivele shumë të mira komunikimi, dëshirave me i/e dashuren  tuaj por dhe nje njohje me te kaluaren. Marrëdhënia juaj ka përparuar në një fazë tjetër dhe kështu shumë shpejt mund të ndjeni nevojën për ta formalizuar atë. Vendosja planetare do t’ju ndihmojë të shihni se sa i rëndësishëm është një person pranë jush dhe t’ja tregoni atë. Ju që nuk keni ende një partner, përpiquni të relaksoheni dhe së shpejti do të shihni se ajo që prisni të vijë në jetën tuaj është pranë jush, rrëfimi i një personi nga mjedisi juaj do t’ju habisë, pasi do të ndiheni shumë të fortë dhe të ngrohtë.
Parashikimet profesionale:Ne kete jave eshte ne te miren tuaj te mendoni me par se te firmosni , eshte mire qe te shikoni ne detaje persa I perket kontratave  tani ne fillim jave .Në lidhje me punen  tuaj private do te keni mundesi per riperteritje  gjatë gjithë javës ,do të kënaqeni ndërkohë qëllimet tuaja do të arrihen dhe kjo do t’ju japë kënaqësi të madhe si dhe njohja juaj nga persona kyc nese jeni ne nje pune te rendesishme  dhe vartësit do të stimulojë vetëvlerësimin dhe vetëbesimin tuaj. Mundohuni t’i shmangni shpenzimet e panevojshme dhe mos u hapni sepse ekziston rreziku i ekspozimit, kështu që kufizoni shpenzimet e kota sa më shumë të mundeni që të mos ndiheni të zhgënjyer.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë një favor i veçantë për ju.Me Henen e plote ne kendin Akrep –Dem ndikoheni shume ne sferen e se kaluares ne dashuri  nuk perjashtohet mundesia te zgjohet nje lidhe e vjeter dhe te filloj te nisi rrugtimin drejt se ardhmes me juve. Profili juaj ka fituar një karakter dinamik dhe kjo është një arsye e mirë që ju bën të buzëqeshni. Daljet me njerëz që kanë një karakter të këndshëm dhe një atmosferë pozitive do të shtojnë edhe më shumë gjendjen tuaj.Përpiquni të shfrytëzoni mundësitë e udhëtimit dhe arratisjes, është një kohë e mirë për të mbushur bateritë tuaja.
Parashikimet në dashuri: Dashuria dhe disponimi juaj romantik janë shumë intensive këtë javë. I/ e dashura  juaj do t’ju tregojë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni edhe më me fat, sepse marrëdhënia juaj ju plotëson gjithçka. Një udhëtim do t’ju bëjë të afroheni të dy edhe më afër dhe është një kohë e këndshme për të shkuar më tej.Jetoni pasionin tuaj dhe ndjenjat në mënyrën që ju shprehni. Ju që jeni ende beqar, së shpejti do të njihni interesin e një njeriu që ushtron brenda jush. Po vjen koha për të jetuar ndjenja të forta, Afëdita ka plane shumë të ngrohta për ju!
Parashikimet profesionale: Çdo gjë në fushën tuaj profesionale duket të shkojnë mirë dhe ju justifikon nismat që keni ndërmarrë dhe në këtë mënyrë keni arritur të vendosni qëllime të reja. Një udhëtim pune do të jetë arsyeja për të kërkuar ndoshta ndryshime në interesat tuaja të punës. Në financat tuaja, megjithëse gjithçka duket se janë përmirësuar dhe të jetë larguar një barrë e madhe e së kaluarës, përpiquni të largoni shpenzimet e panevojshme. Tregoni lehtësi dhe maturi, situata nuk lejon shpenzime të panevojshme.

LUANI
Të përgjithshmet:Shikohet nje jave e mire dhe shume positive per te mbyllur ceshtjet qe lidhjen me te kaluaren tuaj ,me Henen e plot ne aksin Akrep-Dem ju ndihmon  shume, pasi gjithçka do të shkoj me humor pozitiv dhe atmosferë të pabesueshme. Shumë takime shoqërore, takime me njerëz që kanë një vend të rëndësishëm, shoqëria dhe daljet do t’ju mbushin me gëzim dhe do të rrisin interesat tuaja. Mundohuni të buzëqeshni shpesh sepse ju shkon!
Parashikimet në dashuri: Kete jave ne dashuri kerkohet pak me teper kujdes sepse e kaluara ju ngatarron me te tashmen  Emocionet tuaja këtë javë do të kenë një ndjenjë të veçantë prandaj pak me teper vemendje nuk ju demton por ju ndihmon. Një udhëtim i shpejtë dhe i shkurtër në fundjavë me njeriun tuaj te shpirtit do t’ju ndihmojë të shkoni në rrëfime më të thella. Lini veten tuaj të lirë, relaksohuni dhe jetoni momente të pakujdesisë, keni çdo arsye të buzëqeni sepse dashuria është aq e fortë brenda jush. Ju që ende nuk keni një partner dhepërpiqeni të njihni njeriun që do t’ju gëzojë, ndikimi I Afërdites  ju ndihmon jasht mase ne vendimet qe mund te merrni, një histori e së kaluarës duket se nuk është mbyllur dhe së shpejti dashuria do të ringjallet brenda jush. Jetojeni, do të jetë unik!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, gjithçka tregon se këtë javë do të shkojnë me qetësi dhe pa presion ose tension. Kërkoni qetësi këto ditë dhe është fakt se ritmet e këtyre ditëve do t’ju ndihmojnë të mendoni më seriozisht për çështjet e punës suaj, bashkëpunimin tuaj dhe qëllimet tuaja dhe të merrni vendimet tuaja në lidhje nëse dëshironi të ndryshoni artikullin tuaj të punës ose edhe hapësirën tuaj të punës. Në financat tuaja, ngritja e të ardhurave tuaja do t’ju ndihmojë të realizoni një ëndërr që kishit për një kohë të gjatë, erdhi koha të buzëqeshni me veten!

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Me Henen e plot ne aksin (Akrep- dem ) qe realizohet me date 12/11 sjell njerez  te rrethit te afert tuajin dhe  ju ndihmojn shume ne zgjidhje te disa ceshtjeve qe ka te bej me te kaluaren.Keni çdo arsye të buzëqeshni, të ndiheni të lumtur, të qëndroni fort dhe të ndiheni të fortë. Shumë nga qëllimet tuaja janë çdo gjë dhe kënaqësia vjen për t’ju shpërblyer në të gjitha nivelet. Në ambientin e familjes tuaj takimet me të afërmit që kohë keni pa parë do t’ju japin kënaqësi të madhe.
Parashikimet në dashuri: Hena e plot qe ndodh ne date 12/11 sjell rilidhje nga e kaluara rregullon lidhjet me problem ku  marrëdhënien tuaj po bëhet gjithnjë e më intensive dhe keni ndjenja dhe dëshira. Partneri juaj është plotësisht i kënaqur me marrëdhënien dhe qëndrimin tuaj dhe së shpejti do t’ju tregojë se sa i rëndësishëm jeni në jetën e tij.Një hap tjetër në marrëdhënien tuaj është koha e duhur për të shkuar para. Ndoshta mendimi për të formalizuar marrëdhënien tuaj mund t’ju çojë në dëshira dhe vendime për hapa më të guximshme dhe më të mëdha. Ju që jeni vetëm,përpiquni rë provoni të argëtoheni me miqtë dhe shokët tuaj. Shumë shpejt, dashuria do të depërtojë në jetën tuaj dhe do t’ju fitojë gjithsej.
Parashikimet profesionale: Kete jav eshte mire qe te bini pak kujdes ne nismat qe mund te keni. Në profesionin tuaj këtë javë, përtej stresit që keni në lidhje me ceshtjet e punes ,nëse plotësoni kërkesat e reja që lindin, të gjitha tregojnë se njohja juaj nga kolegët tuaj ju stimulon dhe vonon disa pasiguri që ndjeni përballë sfidave që hasni. Ju nuk keni arsye të frikësoheni nga përfshirja juaj në rreziqet dhe partneritetet e reja, sepse ata do t’ju japin shumë përfitime financiare që do t’ju ndihmojnë të arrini përpara me realizimin e disa ëndrrave tuaja rreth blerjes së një prone. Mos u nxitni, megjithatë, i keni sytë hapur ndaj tregjeve dhe vlerave.

PESHORJA
Të përgjithshmet: Meqense ne kete jave keni te beni me Henen e plot ne kendin Akrep-Dem , me date 12/11 mund te ju bejn te ndiheni pak te pasigurt ne anen ekonomike ,dhe nga ana tjetër nervozizmi juaj orë orë do arrij kulmin tuaj. Disa plane që keni në mendje rrezikojnë të jenë të irrituar dhe të zhgënjyer, por si një person dinamik dhe inteligjent, së shpejti do të gjeni buzëqeshjen tuaj dhe humorin tuaj të mirë për të bërë hapat e ardhshëm! Nuk jeni një nga ata që e lenë lehtë prandaj përpiqunitë dilni nga energjit negative tuajen, mundohuni te busheni me mendime dhe dëshira pozitive.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj këto ditë do të jetë e mbushur me shumë momente të bukura, ngrohtësi, relaksim dhe qetësi. Mundohuni të mos transferoni tensione tek i/e dashura  juaj në lidhje me ankthin në nivele profesionale dhe të shijoni dashurinë e ofruar nga partneri juaj. Te jeni pak te vemendshem me teper tani ne fillimjave  sepse data 14/11 ku Merkuri ne krahun e kundert  me Aferditen ne katerkendesh  dhe neptunin  eshte ne te miren tuaj ,në mënyrë që ta organizoni sa më shpejtë të mundeni nje takim me i/ e dahuren tuaj te bisedoni rreth gjerave qe ju intereson. Ju që nuk keni një partner, nuk keni arsye të ankoheni si dhe flirtimi dhe njohjet nuk mungojnë në jetën tuaj. Shijoni sa më shumë të mundeni lirinë tuaj, sepse shumë shpejt shigjetat e dashurisë do t’ju shënojnë në zemër!
Parashikimet profesionale: Shikoni lëvizjet tuaja profesionale dhe sidomos marrëdhënien tuaj me kolegët. Nuk janë të gjithë siç mendoni dhe nuk mund të punoni me ritmin tuaj.Sot, mendoni se ambienti i punës dhe puna ju lodhin, pak kujdes ne lidhje me anen ekonomike tuajen beni kujdes  te Marten dhe te Merkuren , sepse keni  edhe ju përgjegjësi të palëve të treta përveç të tjerëve. Gjithashtu, mos harroni të tregoni realizëm dhe me financat tuaja mund te beni biseda ne lidhje me ceshtjet ekonomike .

AKREPI
Të përgjithshmet:Hena e plot ne aksin tuaj  (Akrep-Dem) sjell ndikime te medhaja ne lidhjet tuaj si ne pune dhe ne shoqeri eshte mire qe te mbani nje rregull tuajin jo te nxitoheni , si dhe shumë mundësi do të jenë për hapje të reja në plane personale dhe sociale. Mundohuni të shmangni biseda me njerëz në mjedisin tuaj familjar që nuk do ju çojnë në asgjë, dhe vetëm nerva do t’ju shkaktojë. Përkundrazi, shoqëria me miqtë dhe daljet do t’ju kënaqin dhe do ju qetësojë, përpiquni të bëni gjëra që ju bëjnë të ndiheni  bukur.
Parashikimet në dashuri: Ne te vertet kjo jave ndikohet shume nga Marrëdhënia juaj me persona te tret ku eshte drejt stabilizimit tuaj  dhe kjo ju jep gëzim dhe siguri të madhe. Ju keni vënë në një rregull të gjitha çështjet që në të kaluarën ju kishin mërzitur si ju dhe partnerin tuaj dhe kishte një efekt negativ në komunikimin tuaj. Gjithçka shkon në ritme të ngrohta dhe duke shmangur moralin tuaj për hapin e ardhshëm që së shpejti do të dëshironi të lëvizni me bashkëshortin tuaj në perspektivën e formalizimit të marrëdhënies tuaj. Ju që jeni ende beqar, së shpejti do të pushtoj jetën tuaj një dashuri unike që do të marrë gjithçka në kalimin e tij, mirëpriteni!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, gjithçka duket që ju justifikon dhe ju buzëqeshin si dhe shpërbleheni për ato që keni ofruar me konsistencën, organizimin dhe punën tuaj të vështirë. Një udhëtim biznesi do të aktivizojë brenda jush dëshirën për të ndryshuar planet tuaja të biznesit dhe mund të ndërmerrni hapa për të bërë ndryshime në qëllimet tuaja. Financat tuaja janë përmirësuar shumë dhe i keni vënë të gjitha në një rregull, por kjo ju te ndiheni mire dhe ! kini kjdes ne lidhje me anen ekonomike se aty ku eni mir e bukur mud dhe te humbisni nga pakujdesia.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Hena e plot ku ndodh ne aksin Akrep-Dem diten e Mart me dta 12 ju ben te ndiheni mjaft mire  kjo ju ndihmon dhe ne disa ceshtje qe kan te bejne me te kaluaren tuaj . Dielli  me Merkurin  gjat Henes se plote  mund te ju ndihmoj ne marjen e disa vendimeve qe ju ndihmojn shume ne te ardhmen,  do te keni njohje të reja dhe kontakte me njerëz që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet dhe planet tuaja. Shmangni bisedat me njerëzit në mjedisin tuaj që janë të lidhura me të kaluarën, shikoni para dhe mos lini asgjë dhe asnjë të prishë disponimin tuaj!
Parashikimet në dashuri: Hena e plot  e dates 12/11 ju sjell lajme ideale per nje person tuajin qe ju intereson.Çdo gjë në fushën tuaj të dashurisë duket se po ju buzëqesh, ndërkohë marrëdhënia juaj lëviz me hapa të qëndrueshëm që ju mbushin me kënaqësi dhe gëzim. Ju po përjetoni momente unike të lumturisë me i/e dashurin  tuaj, një bised serioze  do të ringjallë dhe do t’ju sjellë edhe më afër rrëfimeve që do t’ju bëjnë të merrni vendime për një situatë më formale në marrëdhënien tuaj! Ju që ende jeni vetëm, mos mendoni se me date 14 /11 nje katerkendesh qe ben Afërdita me Neptunin , do te ju ndihmojn shume per te stabilizuar lidhjen tuaj.
Parashikimet profesionale: Me nje katerkemdesh qe ben Aferdita me Neptunin  eshte mire qe ti shikoni dhe nje here planet qe keni  dhe para se te nisni dick ate re mendohuni pra veproni.Gjatë kësaj kohe keni pasur një ndjenjë të fortë lodhje jebrenda jush, shumë nga qëllimet tuaja profesionale janë arritur dhe ju bëjnë të ndiheni mire. Një udhëtim biznesi do t’ju bëjë të largoheni nga rutina e përditshme e punës dhe të mbushni me stimuj që do t’ju bëjnë të rinovoni planet tuaja profesionale.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Me nje Hene te plot  ne kendin e Akrep-Dem duket se  do të keni  ndjenja të përziera, pasi ndryshimet që do të dalin nuk do të jenë të pakta. Shumë nga qëllimet tuaja arrijnë qëllimin e tyre përfundimtar dhe kjo ju jep kënaqësi dhe gëzim të madh. Në mjedisin tuaj familjar, një çështje ka qenë shqetësuese për ju për një kohë të gjatë do të zgjidhet dhe do t’ju lehtësojë nga ankthi që keni patur. Daljet me miqtë dhe njohjet do të jenë në ballë të ditëve, shijojeni sa më shumë të mundeni!
Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj erotike ju që jeni në një lidhje, keni shqyrtuar shumë për personin që keni pranë jush, jeni në prag të ndryshimit shumë shpejt mund të njoftoni vendimet tuaja në lidhje me evoluimin e marrëdhënies tuaj, nje jave e mire ne vija te pergjithshme por eshte mire te beni kujdes nga ndonje bised qe mund te prodhoj grindje keshtu qe s me te kujdesshem aq me mire per juve ne kete drejtim. Per juve qe nuk keni nje lidhje duket se I eni te gjitha mundesit per te ja arritur qellimit tuaj,  eshte ne te miren tuaj qe te beni biseda pa qen e nevojshme te  rriskoni ne nje njohje apo ne nje lidhje prej shume kohesh, vetem me djalog mund ti zgjidhni gjerat nga me te veshtirat.
Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale aftësitë dhe zgjuarsia gjithmonë ju nxjerrin me kokën lart edhe në kërkesat më të vështira. Ju jeni gjeni dhe kjo është njohur në vendin tuaj të punës. Per juve qe jeni ne kerkim ten je pune te re apo te beni ndonje levizje  pune eshte perjudhe e mire nga dita e ejte e tutje esh mire per juve se stabilizoni punen tuaj. Në financat tuaja, megjithëse po përpiqeni të zgjidhni dhe të mbyllni angazhimet e së kaluarës, lindin nevoja të reja që mund t’ju nxjerrin jashtë programit!

UJORI
Të përgjithshmet:Këtë javë ka shumë surpriza dhe plane për ju. Në fushën familjare, do të ketë disa tensione që do të prishin gjendjen tuaj,  përpiquni të mos jepni kohë për tensionet e reja, kështu që largoni tëshprehni mendimet tuaja, sepse mundet të jetë fatale në evoluimin e situatave. Daljet me miqtë do të jenë të pasura dhe intensive këtë javë!
Parashikimet në dashuri:  Ju që jeni në një marrëdhënie ju ka nxjerr nga rutina dhe jeta e përditshme, është një ide e mirë për të gjetur bashkë me bashkëshortin tuaj rrugëdaljet që do të mbushni bateritë tuaja, ringjallni pasionin dhe intensitetin e dashurisë suaj. Mos u dorëzoni ose mos ndërhyni në përfshirjen tuaj në lloje të tjera të rrugëdaljes siç janë tundimet rastësore ose shikimet dhe lojërat flirtuese, sepse ato mund të jenë fatale dhe vendosni marrëdhënien tuaj në rrezik. Ju që jeni vetëm në këtë hapësirë përreth dhe keni shumë prezantime interesante,  mund të shijoni flirtimin dhe pakujdesinë që ofron koha dhe mos nxitoni për të krijuar një marrëdhënie të re në jetën tuaj, sepse nuk është koha më e mirë për të menduar angazhimet dhe situatat më serioze!
Parashikimet profesionale:  Në punën tuaj, gjithçka duket që ju kënaq dhe shtohen mendimet rreth hapave dhe qëllimeve të reja të biznesit. Një udhëtim pune do t’ju mbush me kërkesat nga vetja, pasi do t’ju qetësojë akoma edhe më shumë dhe do të nxisë rrezikun dhe hapjet në një nivel biznesi. Kohët e fundit bashkëpunimet ju ndihmojnë për të vlerësuar më mirë situatat dhe përfitimet që ofron puna juaj. Në financat tuaja përmirësimi është i dukshëm dhe do t’ju bëjë të buzëqeshni!

PESHQIT
Të përgjithshmet: Me Henen e plot ne Aksin Akrep –Dem kerkon vemendje .Kjo javë ndonëse ka shumë tensione brenda jush, për shkak të stresit që po përjetoni në planet dhe synimet që ju presin të materializohen, do t’ju shpërblejë në shumë nivele të interesit social dhe personal. Daljet me të njohurit dhe miqtë do ju shtojnë edhe më shumë disponimin tuaj. Bëni gjëra për veten tuaj që të relaksoheni.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje, gjithçka duket se po ecën në një mënyrë të mirë, pasi partneri juaj është i lumtur dhe ju tregon dashurinë e tij çdo moment. Per juve qe jeni ne kerkim per dick ate re mundesit do ti keni eshte nje mundesi e mire ne anen sentimentale . Ju që jeni vetëm shijoni flirtimin që ju ofrohet, relakohuni dhe së shpejti dashuria do të godasë derën e jetës suaj. Përgatituni që të përjetoni ndjenjat e forta që do t’ju bejn te ndiheni te plotesuara .
Parashikimet profesionale: Veprimi juaj profesional do t’ju justifikojë në shumë ide dhe mendime të reja që keni! Ju karakterizoheni nga puna, konsistenca dhe organizimi për të cilin do të shpërbleheni ose duke propozuar një promovim ose duke plotësuar një pozicion që është me rëndësi të madhe për ju. Ju keni stabilizuar financiarisht situatën dhe keni vendosur shumë çështje të pazgjidhura në një rregull. Vazhdoni në mënyrë që gjithçka t’ju bëjë të buzëqeshni dhe të ndjeni se jeni duke qëndruar fort.

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtitwww.astrologu.al 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb