TIRANE – Këngëtarja Rosela Gjylbegu ka shfaqur pakënaqësi për jurinë e edicionit të këtij viti në “Kënga Magjike”, duke sulmuar ashpër opinionistin Olti Curri. Rosela e ka quajtur balenë opinionistin, duke e cilësuar të papërshtatshme pjesëmarrjen e tij në juri.

“Po të paktën Sardi ka mbaruar kompozicion motër, është artist. Po ai balena aty që bën si kompetent në të gjitha fushat e s’ka lënë njeri pa sharë e ofenduar vetëm e vetëm për të marrë disa “like”. E s’i del e keqja që ka brenda vetes, ah mjerë ne, mjerë ne… në fakt juria gjykoi vetëm të rinjtë që marrin pjesë për herë të parë, jo artistët.”- shkruan Rosela Gjybegu, në statusin e një gazetareje.

Pas këtij komenti ka reaguar opinionisti Olti Curri, i shkruan në faqen e tij në “Facebook” se “Rosela që është në një luftë të përhershme me kilet dhe dietat, nuk duhet të etiketojë askënd balenë”.

STATUSI I PLOTE I OLTI CURRIT
(Komenti i meposhtem eshte bere nga Rosela Gjylbegu, nen statusin e gazetares Albina Gjergji, qe shfaqte rezervat e saj per pjesëmarrjen e nje anetari ne jurine e perzgjedhjes se te rinjve ne Kenga magjike 2016.Objekti nuk isha une, apo juria ne pergjithesi, megjithate ish konkurentja e Etheve nepermjet nje epiteti qe nuk do shume mend te kuptohet, me therret mua ne kauze)
Vajze e urte siç te etiketojne ne opinion, qe e tille nuk je, se kam akoma ne vesh sharjet dhe ofendimet e tua qe as nje fshesaxhije te turnit te trete qe ka dy muaj pa marre rrogen, nuk ja lejon dinjiteti.E gjitha per nje koment (bloggerat kete pune kane, do i ndjek, do nuk i ndjek, per fustanin tend ne nje festival te RTSH-se.
Ti dhe vetem ti, ne lufte te perhereshme me kilet dhe me dietat, per te cilat ke folur publikisht, nuk duhet te etiketosh askend balene.
Te ma kishte thene Ermonela Jaho, do me skuqej faqja edhe do vihesha ne siklet nga linjat e saj te prera dhe elegante.Por ti jo, se mjafton te kerkosh ne youtube nje foto tenden dhe duket sikur po hapet katalogu i fermes se derrkucave “Çufo topolaku” .
Te prezantojne si kengetare e shkelqyer, por kete shkelqimin tone kur na e thone, nuk e marr vesh mire, kam frike se shkelqen nga yndyra.
Meqe i hyre lojes se permendjes se peshesh, jam me i stervitur ne kete fushe, se shendeti im eshte tashme çeshtje kombetare, ndaj po te pergjigjem vetem per epitetin ne fjale.
Sa per pjesmarrjen time ne juri, nuk kam çfare te them, sinqerisht nuk di çfare te them, sepse e vendosi z Gjebrea, nje njeri qe ka bere histori ne muzike dhe festivale.
Do thoja edhe dy fjale per nje nate qe kembengulje dhe me sillje Kejsin e embel ne tavoline qe te nderhynte te beje nje tekst kenge me mua…por me siguri do kesh harruar ose ke qene e pire duke pare mllefin ne koment.
Suksese dhe te fala mikut te familjes Arvizu…
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb