VJENE-Presidenti i UEFA-s, Michel Platini kërkoi një vend shtesë për Evropën në Kupën e Botës në futboll dhe në asnjë mënyrë reduktimin e vendeve të saj në këtë kupë.

”Do të përpiqem që të mbroj kuotat e Evropës për 13 finalistë, pasi presidenti i FIFA-s, Blatter ka kërkuar reduktimin e tyre”, deklaroi Platini në një intervistë për agjencinë austriake të lajmeve, APA.

”Evropa meriton një tjetër vend nëse ju shihni cilësinë e ekipeve evropiane në kupat e fundit të botës në futboll”, theksoi ai.

 

(a.n/ata/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: