Të gjithë e dimë se Magnezi është një mineral shumë i rëndësishëm, që merr pjesë në një sërë proçesesh që ndodhin në organizëm.

Ai ka rol kryesor në mirëfunksionimin e sistemit kockor,ndikon pozitivisht ne funksionimin normal te zemres, parandalon krizat e migrenes, dhe permireson humorin.

Shpesh, në ditët e sotme dëgjojmë kudo: merr suplemente me magnez, konsumo ushqime që përmbajnë magnez, magnezi është i mirë për këtë, magnezi është i mirë për atë.

Whatsapp Image 2021 05 06 At 2.24.42 Pm
Whatsapp Image 2021 05 06 At 2.24.42 Pm

Më në fund vjen Magne D’Oro nga Fortex, një suplement ushqimor që kombinon magnezin me një sërë vitaminash të nevojshme për një sërë proçesesh në organizëm.

Whatsapp Image 2021 05 06 At 2.24.42 Pm (1)
Whatsapp Image 2021 05 06 At 2.24.42 Pm (1)

Disa nga vetitë kryesore të Magne D’Oro janë:

-relaksimi i muskujve

-moskontraktimi i tyre

-rritja e energjisë

Magne D’Oro rekomandohet të pihet një bustinë në ditë. Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara dhe gjendet ne cdo farmaci.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: