Të eleminuarit e mbrëmjes së kaluar nga “Big Brother VIP” ishin Pajtimi dhe Arbri.

Ata kanë konkurruar brenda shtëpisë si një banor i vetëm.

Për këtë arsye pas eliminimit të tyre u hap një televotim vetëm për të rikthyer njërin nga banorët.

Bazuar në votat e tyre ai që u rikthye sërish në shtëpi për të nisur lojën e tij i vetëm ishte pikërisht Arbri.

Pas shumë minutash hezitim dhe këshillim nga Pajtimi, ai vendosi që ta nisë këtë eksperiencë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb