Manchester City duket se ka gjetur trajnerin e duhur për të ecur përpara. “Qytetarët” kanë në pankinë Pep Guardiolën, një ekspert që po i dërgon drejt sukseseve të mëdha.

Për këtë arsye, rinovimi i kontratës së trajnerit nuk pritet të jetë një problem. Edhe pse marrëveshja aktuale skadon në vitin tjetër, klubi ka nisur negociatat për zgjatjen e saj.

Manchester City është në rrugën e mbarë për të arritur objektivat këtë sezon, ekipi shihet si favorit për të fituar Premier League dhe kompeticionin më të madh për klube, Champions League.

54

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: