Një situatë e pazakontë është krijuar në ambientet e pasme të pallatit nr. 10 në rrugën “Frang Bardhi” në lagjen “Skëndërbeg” të qytetit të Lezhës për shkak të ujërave të zeza.

Ujërat e zeza të banesave private shkarkohen pranë këtij pallati i cili ndodhet ngjitur me prefekturën dhe Bashkinë e Lezhës, kjo situatë e cila vijon prej muajsh ngriti në proteste banoret të cilët thonë se bashkëjetesa me ujërat e zeza është kthyer në shqetësim të madh për ta.

Lezhe
Lezhe

Janë ankuar zyrtarisht tek institucionet përgjegjëse, por asnjë masë nuk është marrë për t’i dhënë zgjidhje problematikës tregojnë banoret. Me rritjen e temperaturave prezenca e ujërave të zeza përreth këtij pallati bëhet dhe më problematike dhe rrezik epidemie, ndaj kërkohet që të gjendet sa më parë zgjidhje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: