Carlos Vives tregon se Shakira po kalon një periudhë të vështirë pas ndarjes së saj nga futbollisti Gerard Pique.

Vives , i cili publikoi këngën ‘La Bicicleta’ në bashkëpunim me artisten në vitin 2016, pranoi se Shakira kohëve të fundit nuk ka qenë shumë mirë.

“Ajo është shumë e trishtuar,” tha Vives gjatë pjesëmarrjes në një gala që festonte 30 vjetorin e radios muzikore Cadena 100.

“Ajo po kalon një kohë shumë të vështirë”– shtoi ai. Vives tha vetëm fjalë të mira për të thënë për Piquen dhe shmangu diskutimin e thashethemeve të tradhtisë që rrethonin lojtarin, duke uruar më të mirën për të dyja palët.

Pique u pa në Londër përpara Wimbledonit, ku disa raportime thonë se ai theu telefonin e një fotografi të shtypit pasi ky i fundit u përpoq të merrte imazhe të yllit të Barcelonës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb