GREQI

Policia greke nuk ka toleruar 12 emigrantë shqiptarë të cilit punonin në Mykonos dhe për shkak të humbjes së punëve ishin detyruar të ktheheshin në atdhe.

Ata u kapën duke udhëtuar për në Igumenicë duke u kthyer në Shqipëri dhe janë gjobitur me nga 300 euro teksa Policia greke ka si argumet se shqiptarët nuk kishin arsye urgjente.

Po ashtu shqiptarët nuk u lejuan të vijonin më tej edhe pas gjobës teksa autobusi shkoi bosh në Igumenicë.

(BalkanWeb) 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb