Banorët e fshatit Sang të Mirditës janë ngritur sot në protestë, duke kundërshtuar ndërtimin e një hidrocentrali, pasi sipas tyre, ju rrezikon jetën.

Mes protestuesve është edhe një e moshuar 87-vjeçare, e cila përcjell një mesazh të fortë. Në videon që sjell “BalkanWeb”, e moshuara bën thirrje që mos të ndërtohet hidrocentrali, pasi sipas saj, nëse ju merret uji, më mirë t’ua marrin edhe shpirtin.

“Unë jam ma e vjetra këtu. Ne me këtë ujë e me këtë mal ke jetu, se ne nuk jemi vlerësu. Kemi ndenjur prej malit. Tash me na marrë dhe ujin. At’herë t’na marrin ne shpirtin! Jam 87 vjeçe”, thotë e moshuara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb