Teksa Italia ka miratuar ditën e sotme Certifikatën e Gjelbër, ka nxitur pakënaqësi tek qytetarët.

Torino

Me thirrjen “Jo kalimit të Gjelbër, kështu na vrasin përfundimisht”, më shumë se 1 mijë persona demonstruan në Piazza Castello qendrore kundër rregullave të reja në Certifikatën e Gjelbër.

Torinoooo

 

Pjesë e protestës sipas mediave italianë edhe fytyra të njohura të Këshillit Bashkiak dhe gazetarë.

 

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb