Gazetarja e T7, Arianitë Zhegrova është sulmuar gjatë një lidhjeje direkte në edicionin e lajmeve në orën 15:00.

Personat e maskuar në Leposaviq kanë sulmuar më herët gjatë ditës gazetarët që po raportojnë nga veriu.

Protestuesit serbë i janë afruar gazetares dhe i kanë mbyllur çadrën e shiut.

Persona të maskuar kishte edhe dje në protestat e dhunshme në komunat veriore. Në Zveçan, kur nisi përplasja me KFOR-in, ata dolën në rend të parë, duke sulmuar pjesëtarët e misionit paqeruajtës të NATO-s me mjete plasëse si shok-bomba e koktej molotovi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: