Kandidati për deputet, Lefter Maliqi ka deklaruar se Rama është tërbuar pasi socialistët e ndershëm po vërshojnë drejt LSI-së.

Maliqi thekson se pikërisht kryeministri dhe qeveria po sajojnë skenar me Polici për LSI-në, ndërkohë që duan të mbulojnë blerjen e votive nga PS me shishe vaji.

Ai po ashtu garanton se takimet e LSI janë plot me qytetarë, dhe 3 mandate do i fitojë vetëm në Berat.

 

STATUSI NGA LEFTER MALIQI

Te gjithe socialistet e ndershem po vershojne drejt LSI-se, dhe kjo e ka terbuar Kryerilindasin, aq sa po sajon skenar me ‘Polici’ ndaj LSI-se, per te mbuluar blerjen e votave nga PS me shishe vaji. Takimet tona jane plot me qytetare, te gjithe vijne me deshire, jo me detyrim siç eshte demaskuar kampi mavi. Por LSI do ti jape goditjen finale Rilindjes me 25 Prill, duke nisur me 3 mandatet ne Berat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb