Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka qenë një nga zërat kryesorë të opozitës në artikulimin e akuzave kundër qeverisë Rama, ndërsa ishte edhe një nga 20 folësit e përzgjedhur për të folur në protestën e 7 korrikut përpara qytetarëve.

Ai ka qenë i ftuar në emisionin “Part Time” të Rudina Dembacajt, ku të ftuarve u duhet të kryejnë për një kohë të shkurtër detyrat e një profesioni jo shumë të zakonshëm për ta.

Këlliçi është pozicionuar në rolin e recepsionistit në një hotel dhe gjatë intervistës me moderatoren është pyetur nëse një suitë do ia jepte aktivistes republikane Evi Kokalari apo ministres për Marrëdhëniet me Parlamentin në qeverinë Rama, Elisa Spiropalit.

Përgjigja e Këllicit ka qenë tepër ironike, duke thënë se do t’i vendoste të dyja bashkë në një suitë.

“Të them të drejtën do t’i fusja të dyja bashkë, se nuk është se ndryshojnë. Janë shumë të ngjashme. Mund t’i fusja të dyja bashkë”, tha deputeti demokrat.

 

@lulzimbashapd ♬ original sound – Lulzim Basha

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb