Një autobusi që po transportonte pelegrinët hindu në një faltore në Kashmirin të Indisë, është rrëzuar nga një urë. Mediat e huaja raportojnë si pasojë e aksidentit 10 pasagjerë kanë humbur jetën dhe 55 të tjerë janë plagosur.

Banorët dhe autoritetet kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë nisur një operacion shpëtimi. Të plagosurit janë shtruar në spital.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: