Shoferi 61-vjeçar i një minibusi dhe gjashtë refugjatë u vranë kur u përplasën me një autobus të mërkurën në mëngjes në Ukrainën perëndimore, tha policia në qytetin e Khmelnytsky.

Sipas policisë, nëntë pasagjerë të tjerë të minibusit u lënduan, derisa shoferi dhe pasagjerët e automjetit tjetër nuk u lënduan.

Refugjatët po udhëtonin nga qyteti qendror i Ukrainës, Dnipro, për në Ternopil.

Qindra mijëra njerëz janë në lëvizje brenda Ukrainës pas pushtimit rus të vendit muajin e kaluar.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb