Paul Pogba ka arritur marrëveshje me Juventusin. Lajmi është dhënë nga gazetari i njohur Fabricio Romano, i cili jep edhe detaje.Mesfushori do të firmosë me bardhezinjtë si lojtar i lirë. Sa i përket zyrtarizimit, diçka e tillë do vijë në fillim të korrikut, periudhë në të cilën francezi do zhvillojë vizitat mjekësore dhe do nënshkruajë kontratën.

Ky është rikthimi që trajneri Allegri e priste, me Juventusin që forcohet ndjeshëm në merkato. Kujtojmë që Pogba u largua nga Manchester United pas disa vitesh qëndrimi.

 

Ki

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: