Tirana fiton bindshëm ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë dhe thuajse kalon në gjysmëfinale. Bardheblutë fituan 1-4 në Kamëz ndaj Kastriotit, duke e bërë ndeshjen e kthimit thjesht një formalitet.

Një sukses që vlen shumë për të besuarit e Orges Shehit, të cilët jo vetëm lënë pas humbjen në kampionat me Teutën, por shkojnë me moral të lart në derbin ndaj Partizanin të hënën e ardhshme.

Interesant fakti që të pestë golat në sfidën e sotme u shënuan në pjesën e dytë. Me të nisur e dyta, Patrick merr një diagonale të bukur dhe përballë portierit nuk e ka të vështirë të shënojë golin e parë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OVERSPORT (@oversport.tv)

Pas një minute është sërish Patrick që shënon. Goli u verifikua edhe nga VAR, me Tiranën që dyfishon shifrat në dy minuta. Dhjetë minuta më pas vendasit përfitojnë penallti dhe Santiago Selmani ngushton në 1-2.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OVERSPORT (@oversport.tv)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OVERSPORT (@oversport.tv)

Por ishte vetëm një iluzion për Kastriotin, sepse vetëm një minutë më pas Berisha çon shifrat në 1-3. Portieri i Kastriotit priti herën e parë, por në të dytën nuk mundi të bënte asgjë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OVERSPORT (@oversport.tv)

Nikqi në 72’ thelloi avantazhin në 1-4. Portieri Malaj gabon që i jep topin Lushkjes, ku i fundit kroson bukur në zonë dhe sulmuesi i Tiranës nuk fal. Nuk pati më gola, me Tiranën që merr një sukses shumë të rëndësishëm.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OVERSPORT (@oversport.tv)

Ndeshja tjetër mes Egnatias dhe Laçit përfundoi në barazim pa gola, me skudrat që do ta zgjidhin kualifikimin në ndeshjen e kthimit pas dy javësh,

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb