Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion për parandalimin e trafikimit me armë dhe veprimtari të tjera kriminale. Lajmin për Gazetën Express e kanë konfirmuar nga zyra për media e Policisë.

“Sot në orët e hershme të mengjesit Policia e Kosovës, me urdhëresë të Gjykatës kompetente ka filluar realizimin e një operacioni policor, i cili ndërlidhet me parandalimin e trafikimit me armë dhe veprimtari të tjera kriminale.
Operacioni policor i cili përfshinë disa lokacione të ndryshme, po realizohet në bashkëpunim dhe koordinim me Prokurorin kompetente. Pas përfundimit të operacionit, do të jepen informacione shtesë”, kanë thënë nga policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb