JANINË

Hapet zjarr ndaj patrullës së policisë greke.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës në fshatin Tzumerka. Policia ka tentuar të ndalojë një automjet të dyshimtë që lëvizte pa targa në zonë.

Nga mjeti ku ndodheshin 3 persona është hapur zjarr me kallashnikov disa herë. Fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Policia e Janinës dhe Artës prej mbrëmjes së djeshme kanë vijuar operacionin për kapjen e autorëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb